Začiatok predaja húsok, kačiek a moriek bude zahájený začiatkom mája 2019. O presnom termíne a cene budeme informovať na našej facebookovej stránke a TU na webovej stránke.

 

Husokačky MULARD - opätovný predaj začiatkom mája 2019

Brojelrové kačice - opätovný predaj začiatkom mája 2019

Landenské husi, biele husi - opätovný predaj začiatkom mája 2019

Morky brojlerové (aj moriaci) -opätovný predaj začiatkom mája 2019

 

 

Landeské husi

Landeské husi "pečienkového typu" dosahujú hmotnosť 4 až 7 kg. Sú chované hlavne kvôli veľkej pečienke, ktorá po nútenom kŕmení môže mať až 1 kg a taktiež kvôli šťavnatému lahodnému mäsku. Landeské husi sú kľudného temperamentu a vo väčších skupinách sú veľmi znášanlivé. Vynikajú rýchlym rastom, avšak s ohľadom na nároky krmiva, jeho množstva ako aj kvalitu krmiva.

 hus1vodna hydina 001

Pud sedenia na vajíčkach a vodenie húsat nie je u väčšiny hús zachovaný. Ide o husi stredného telesného rámca s mohutným, pomerne dlhým, širokým, veľmi hlbokým a niekedy zdvihnutým trupom s výrazne vyvinutým a veľmi hlboko spusteným dvojitým podbruškom. Ich hlava je pomerne veľká, nie príliš dlhá, vyššia a širšia so silným zobákom a hlboko zasadenými očami, ktoré im dodávajú zachmúrený výraz. Krk je stredne dlhý, silnejší, s výrazne tvarovaným perím v hornej časti. Postoj stredne vysoký a beháky silné, svetlo oranžové.